مقالات تخصصی

در اینجا برای آگاهی، بهایی نمی‌پردازید.

Image

اخبار محصولات

گلچینی از بهترین خبرها و مقالات در حوزه‌ تکنولوژی، محصولات و خدمات جدید و وقایع دنیای فناوری اطلاعات را مطالعه کنید. در اینجا همواره با آگاهی از آخرین خبرها و رویدادهای فناوری اطلاعات به روز خواهید بود.

شنبه, 10 فروردين 1398

سوییچ‌های ۴۰۰ گیگابیتی سیسکو: قدمی دیگر برای رسیدن به شبکه‌های ترابیتی

این مورد را ارزیابی کنید
(5 رای‌ها)

سیسکو با معرفی سوییچ‌های ۴۰۰ گیگابیتی جدید، اترنت پرسرعت را برای دیتاسنترها فراهم می‌کند. به گفته این کمپانی، سوییچ‌های جدید پایه و اساس شبکه‌های Intent-Based یا IBN را تشکیل می‌دهند. این فناوری از یادگیری ماشین (AI) و اتوماسیون پیشرفته برای کنترل شبکه‌ها استفاده می‌کند و می‌تواند تغییری اساسی در روش‌های مدیریت شبکه ایجاد کند. IBN قسمتی از نرم‌افزار شبکه است که به برنامه‌ریزی، طراحی و پیاده‌سازی شبکه‌ها کمک می‌کند و باعث دسترس‌پذیری و هوشمندی بیشتر می‌شود.

Cisco 3400-S

سوییچ‌های سری ۴۰۰G به دو دسته تقسیم می‌شوند: دو مدل از آن‌ها از خانواده ۹۰۰۰ هستند و بازار شرکت‌های تجاری بزرگ را نشانه گرفته‌اند. دو مدل دیگر در خانواده 3400-S جای می‌گیرند و بیشتر مناسب کاربرانی هستند که از پهنای باند بسیار زیادی استفاده می‌کنند. توماس شیبروت (Thomas Scheiberote) معاون محصولات شرکت سیسکو در اظهارنظری مدعی شده است که این سوییچ‌ها راه رسیدن به سوییچ‌های اترنت ترابیتی را باز می‌کنند و تبدیل به یک تکنولوژی اساسی خواهند شد. سیسکو ادعا می‌کند که سوییچ‌های ۴۰۰G این شرکت به کاربران وب، دیتاسنترها و اپراتورهای ۵G موبایل امکان ساخت شبکه‌هایی را می‌دهد که بسیار قدرتمندتر و ارزان‌تر هستند. همچنین با به کارگیری این سوییچ‌ها کاربران چهار برابر شبکه‌های کنونی، پهنای باند دریافت خواهند کرد. سیسکو سومین شرکتی است که در چند ماه گذشته از سوییچ‌های ۴۰۰ گیگابیتی خود رونمایی می‌کند. پیش از آن شرکت‌های Juniper و Arista با معرفی سوییچ‌هایی با سرعت ۴۰۰ گیگابیت بر ثانیه، بازار شبکه‌های ابری و دیتاسنترها را هدف گرفته بودند.

سیسکو نیاز به سوییچ‌های ۴۰۰ گیگابیتی را به چهار دلیل بدیهی می‌شمارد:

   - در این دهه ۲۰ الی ۳۰ میلیون دستگاه آنلاین IoT (اینترنت اشیا) در جهان وجود خواهد داشت.

   - کاربران تا پایان سال ۲۰۲۰ حدود ۲۵ میلیون دستگاه با قابلیت ۵G در اختیار خواهند داشت.

   - ۸۰ درصد ترافیک اینترنت را محتواهای ویدیویی پرحجمی تشکیل خواهند داد که به پهنای باند بسیار زیاد و تأخیر کم نیاز دارند.

   - تا سال ۲۰۲۱ تعداد دیتاسنترهای Hyperscale یا دیتاسنترهای بسیار بزرگ از ۳۳۸ دیتاسنتر (در سال ۲۰۱۶) به ۶۲۸ دیتاسنتر خواهد رسید.

سایت Dell’Oro پیش‌بینی کرده است که بازار شبکه‌های ۴۰۰ گیگابتی به سرعت رشد خواهد کرد. طبق این پیش‌بینی این بازار تا سال ۲۰۱۹ به ۱.۵ میلیارد دلار و تا سال ۲۰۲۰ به ۳ میلیارد دلار خواهد رسید.

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.